test

Nussbaum Power Lift HL 2.40 NT STD

Cena promocyjna

19 370,00 PLN brutto

15 747,97 PLN netto

Produkt dostepny od rękiZAPYTAJ O CENĘ DLA CIEBIE

   

Podnośnik dwukolumnowy elektro-hydrauliczny Nussbaum Power Lift HL 2.40 NT STD, wykonany w Technologii NT, przeznaczony do obsługi pojazdów osobowych i dostawczych o masie do 4000 kg.

Podnośnik ma asymetryczną budowę, dzięki czemu ułatwiony jest dostęp do kabiny pojazdu. Wyposażony w podwójne ramiona o niskim punkcie podnoszenia. Sterowanie podnośnikiem zintegrowane jest z kolumnami i jest wbudowane w kolumnę podnośnika. Elektroniczna synchronizacja pozwala na równomierne podnoszenie wózków nośnych. Podnośnik jest zaopatrzony w gniazdko 230V i szybkozłącze sprężonego powietrza (wbudowane w kolumnę podnośnika). Silnik zabudowany jest w kolumnie i zanurzony w oleju, co czyni go bardzo cichym i niezawodnym przez długie lata pracy. Regulowane górne przyłącze – możliwość optymalnego ustawienia prześwitu. Brak łączenia dołem – wolny przejazd

Podnośnik ten jest w pełni hydrauliczny (bez zapadek), bezobsługowy o szybkim podnoszeniu i opuszczaniu pojazdu. Bardzo łatwy i komfortowy w obsłudze. Podnoszenie i opuszczanie pojazdu odbywa się za pomocą ergonomicznej dźwigni. Podnosnik ten posiada płynną regulacją opuszczania i podnoszenia oraz regulację prześwitu między ramieniem i pojazdem.

Cechy:

 • Brak ramy - wolny przejazd
 • Asymetryczna budowa - dostęp do drzwi pojazdu z obu stron
 • Automatyczna blokada ramion
 • Napęd elektro-hydrauliczny za pomocą silnika zanurzonego w oleju
 • Cicha praca podnośnika
 • Szybkość podnoszenia (26 s) i opuszczania (14 s)
 • Płynna regulacja podnoszenia i opuszczania pojazdu
 • Bardzo niskie koszty utrzymania oraz praktycznie nie zużywający się układ hydrauliczny   
 • System samo-oczyszczający układ hydrauliczny
 • Regulowana wysokość podejmowania pojazdu: 95 - 140 mm (przy ramionach MiniMax: 75 - 185 mm)
 • Zasięg ramion:
  • ramiona długie: 1130 - 1840 mm
  • ramiona krótkie: 600 - 900 mm (dla ramion MM: 635 - 1065 mm)

Podnośnik występuje w następujących wersjach:

 1. PowerLift HL 2.40 NT - wyposażony w Energy Set (gniazdo elektryczne 230V i przyłącze pneumatyczne zabudowane na jednej z kolumn podnośnika)

 2. Power Lift HL 2.40 NT MM - wyposażony w Easy Set i ramiona z końcówką typu Mini Max (MM) do podnoszenia pojazdów z małym rozstawem osi oraz pojazdów wyposażonych w obniżone listwy progowe (z niskim prześwitem). Szybka i łatwa regulacja różnych poziomów wysokości w pionie. Wiele różnych poziomów wysokości możemy w bardzo łatwy sposób ustawić uchwytem, który regulujemy nogą (bez konieczności schylania się).

               

  

Technologia NT 

Opiera się na dwóch niezależnych systemach hydraulicznych gwarantujących bezpieczne podnoszenie i opuszczanie pojazdu, jak również niezawodną synchronizację ramion. Sprawdzony system bezpieczeństwa w technologii NT Nussbaum sprawia, iż podnośnik pod obciążeniem jest zabezpieczony na dowolnej wysokości, bez konieczności stosowania zapadek i synchronizacji za pomocą lin. Zastosowany w podnośniku system hydrauliczny sam się odpowietrza podczas pracy (osiągając górne położenie podnośnika następuje całkowite wyprowadzenie powietrza z siłowników). W podnośniku tłoki chowają się do cylindrów i są całkowicie chronione w kolumnach co zdecydowanie wydłuża ich żywotność i bezawaryją pracę.


HyperFlow® automatycznie kontroluje synchronizację siłowników w Twoim podnośniku. Podczas każdego pełnego procesu podnoszenia, ciśnienie oleju hydraulicznego w siłownikach jest regulowane. Eliminuje to konieczność pracochłonnego odpowietrzania instalacji hydraulicznej przy jednoczesnej dokładnej synchronizacji (równomierne i synchroniczne podnoszenie wszystkich cylindrów jest gwarantowane przez bardzo długi czas).
HyperFlow® daje jeszcze większe bezpieczeństwo: Jesteś zawsze pewny, że siłowniki w Twoim podnośniku działają w 100% synchronicznie a samochód na podnośniku jest w idealnym poziomie. Dzięki HyperFlow® zwiększasz wydajność pracy: nie tracisz więcej czasu na kontrolę i uzupełnianie oleju hydraulicznego czy ręczne ustawianie równobieżności. Siłowniki synchronizują się samoczynnie, kompensacja ciśnienia oleju hydraulicznego odbywa się także samoczynnie więc w tym przypadku również nie tracisz czasu na zbędne prace regulacyjne. Dzięki HyperFlow® nie potrzebne są już liny czy łańcuchy do synchronizacji, które stosowane są w konwencjonalnych podnośnikach. Podnośnik hydrauliczny z HyperFlow® gwarantuje dużo dłuższą żywotność.

Fundament:

Pod podnośnik wymagany jest jednolity fundament  o min. grubości 200 mm wykonany w klasie  C20/25 (B 25).

Grubość warstwy nawierzchniowej w przypadku posadzki wykonanej np. z jastrychu, płytek, powłoki z tworzywa sztucznego itp., nie powinna przekraczać 50 mm. Głębokość zagłębienia kotwy w warstwie betonowej fundamentu powinna wynosić  min. 150mm.

Wymiary płyty fundamentowej: 3750 mm x 1600 mm.

Udżwig: 4000 kg
Wysokość podnoszenia: 2050 mm
Wysokość całkowita: 4109 (opcjonalnie 4909) mm
Szerokość całkowita: 3350 mm
Szerokość między kolumnami: 2766 mm
Szerokość przejazdowa: 2522 mm
Minimalny prześwit pojazdu: 95 -140 mm
Zasięg ramion krótkich: 600 - 900 mm
Zasięg ramion długich: 1130-1840 mm
Wysokość kolumn: 4109 mm
Czas podnoszenia: 26 s
Moc silnika: 3 kW
Zasilanie: 380-415 V 3ph 50 Hz
Masa własna: 790 kg
 • Podnośnik dwukolumnowy hydrauliczne POWER LIFT HLNT - 34 sekundowe wyzwanie